Aktualności

Osiedlowcy zwyciężają w ostatnim meczu ligi!

• autor: GulaszMen, 2011-11-11 16:19

Horror w meczu ostatniej kolejki!

11.11.11, nie o godzinie 11:11, ale o 13:00 zaczęliśmy spotkanie ostatniej kolejki Ligi Bocheńskiej. Naszym rywalem był trudny zespół z Plant. W naszym składzie nie doszło do wielu zmian, jedyną niespodzianką, było pojawienie się na meczu Moskiego. Dodam, że było bardzo chłodno jak na listopad przystało, jednak słońce trochę nas ogrzewało:P (czerstwe zdanie). Kamil Moskal założył się z kolegą o piwo (kto wygra mecz?), zaś Chudi ze Stanleyem o puszke pepsi (kto strzeli więcej bramek?)

Mecz ułożył się dla nas po myśli, mieliśmy wiele okazji, a KSP nie miało podstawowego bramkarza, więc zrobiło 5:0. Potem goście złapali kontakt, strzelając dwie bramki, jednak na 6:2 udało nam się podwyższyć tuż przed przerwą. Taka właśnie była pierwsza połowa, dobra gra z kontry i częsta wymiana podań.

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej. Obawialiśmy się rozpoczęcia, bo to właśnie Planty ruszyły do przodu. Popełnialiśmy katastrofalne błędy w obronie, w ustawianiu się (nie graliśmy ze sobą 2 tygodnie:P) i mnóstwo nieporozumień, to wszystko sprawiło, że rywale szybko odrobili stratę. My zaś, w ataku byliśmy nieskuteczni, nie potrafiliśmy przełamać obrony przeciwnika. Nasza przewaga błyskawicznie stopniała, remis 8:8, bramki traciliśmy po grze z kontry, popełnialiśmy dużo błędów w ataku pozycyjnym, który kompletnie w drugiej połowie zawiódł, nie mieliśmy pomysłu na grę. Wykorzystały to Planty, które wyszły na prowadzenie 11:9. Do końca meczu pozostało niecałe 5 minut. I teraz tak naprawdę wszystko się zaczęło. Podeszliśmy wyżej, co zaowocowało szybkim odbiorem, udało się nam zdobyć bramkę kontaktową. Po kilkunastu sekundach wyrównaliśmy, wielkie emocje i walka do końca. Wyszliśmy na prowadzenie już w kolejnej akcji za sprawą Piotrka, który po ładnej akcji zespołu trafił do pustej siatki. Do końca pozostało kilka sekund i goście trafiają.  Chudi, który harował dzisiaj zarówno w obronie, jak i ataku, daje nam upragnionego gola! Teraz ustawiamy autobus, przez który Planty się nie przebijają, a z kontrataku bramkę zdobywa Stanley:D!! 14:12:D

W rzeczywistości zupełnie inaczej to wyglądało, mecz był ostrzejszy niż ten z Lolkami. Dużo fauli, wślizgów, niebezpiecznych starć, małe kłótnie w obu zespołach, wiele błędów. Mecz był niezwykle emocjonujący, jednak to nam dzisiaj los sprzyjał i udało nam się zdobyć 3 punkty. Nie wiem czy mamy tam jakieś szanse na mistrzostwo, nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia, cieszę się po prostu, że udało nam się zagrać naprawdę dobry mecz i go wygrać:D Dzięki za niezwykłe zaangażowanie i walkę do końca:D