Aktualności

Zwycięstwo po ciężkim meczu!

• autor: GulaszMen, 2011-10-29 10:32

Lolki 9:14 Osiedlowcy

W ciepłe piątkowe popołudnie rozgrywaliśmy mecz z drużyną Lolków, w ramach 9 kolejki Ligi Bocheńskiej. Lolki mocno wzmocniły skład, przybyło wiele nowych twarzy, i ich gra wyglądała od razu lepiej. U nas zaś, jak zwykle problemy z kadrą, może udało nam się wyjść podstawowym składem, lecz brakowało Moskiego, Stacha czy Franka, chociaż na rezerwie.

Już od początku było widać, że będzie to zupełnie inne spotkanie do tego z I rundy. Chociaż zamknęliśmy gospodarzy na ich połowie, a ich akcje powstawały przez daleki wyrzut bramkarza to jednego czy dwóch napastników. Czasami brakowało nam z tyłu obrońców, ponieważ ktoś z przodu musiał się "podłączyć", bo obrona Lolków dobrze funkcjonowała. Jednak worek z bramkami się rozsypał, do przerwy prowadziliśmy 5:3, ale gole jakie strzelaliśmy padały po bardzo ładnych akcjach z liczną wymianą podań. Należy wspomnieć o tym, że Chudi nie strzelił karnego:P

W drugiej połowie, obraz gry nieznacznie się zmienił, gdyż Lolki podeszły wyżej, ale nie przeszkadzało nam to w prowadzeniu gry. Mecz był bardzo twardym widowiskiem, nie brakowało ostrych starć z obu stron, liczne kontrowersje (wg mnie bardzo fajne przeżycie po ciężkim tygodniu:D). Trzymaliśmy wynik, stopniowo powiększając swoją przewagę, lecz ostatnie 10 - 15 minut należało do Lolków. Byliśmy wyczerpani, grając bez zmian, zaś rywal miał liczną ławkę rezerwowych. Udało nam się jednak dotrzymać rezultat, po skutecznym kontrowaniu rywala. Ostateczny wynik to 14:9. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, chyba aż za dużo, bo czasami po prostu nie wiedzieliśmy co robić z piłką pod polem karnym Lolków. Nie zmienia to jednak faktu, że ich bramkarz rozegrał znakomite spotkanie, przerywał naprawdę wiele akcji, wspomniałem też o tym, że Chudi nie strzelił karnego. Uderzył bardzo precyzyjnie, lecz golkiper Lolków, świetnie sobie z tym strzałem poradził. U nas, bardzo czujny był Żelu, zwłaszcza w pierwszej połowie, broniąc strzały z kontr rywali. Po tym zwycięstwie udaliśmy się na impreze do Stacha.:D

Było śmiesznie, nawet bardzo, rozegraliśmy turniej Ligi Mistrzów. Nieoczekiwanie czarnym koniem rozgrywek zostało Udinese, Żela. Weteran Stachu, musiał uznać wyższość Włochów w grupie. W drugiej grupie zwyciężył Szachtar Kuby, nie wiem jak wyszedłem dalej, strzelając 4 bramki w 6 meczach:P